شوک بازار خودرو – قیمت جدید وانت نیسان دیزل

نوبت به وانت نیسان دیزل رسید!

بخش اخبار خودرو – وانت نیسان زامیاد یکی از قدیمی‌ترین محصولات باقی‌مانده در خط‌تولید خودروسازی ایران است. سایپا این مدل را با قیمت ۱۲۹/۸ میلیون تومان عرضه می‌کند.

تقریبا تمام صنعتگران و کشاورزان و دام‌داران ایرانی تجربه‌ی استفاده از وانت نیسان جونیور را دارند. این محصول با کد Z24 اولین‌بار در سال ۱۳۴۹ وارد ایران شد و خیلی زود خودروسازی زامیاد آن را تولید کرد. عرضه‌ی جهانی نیسان جونیور ساخت ژاپن در سال ۱۳۶۱ به‌پایان رسید؛ اما این وانت تا امروز هنوز در ایران تولید می‌شود. تا سال ۱۳۷۷، زامیاد Z24 با موتور ساخت ژاپن به دست مصرف‌کننده‌ی ایرانی می‌رسید که عملکردی رضایت‌بخش داشت؛ حالا وانت نیسان Z28 با پیشرانه‌ی دیزلی ۲/۸ لیتر ساخت چین عرضه می‌شود.

مطلب مرتبط : 

لیست قیمت خودرو مورخ ۹۸/۱۰/۰۸

وانت نیسان جونیور که در کشور ما عمدتا با رنگ آبی تولید شده است، ظرفیت حمل استاندارد ۲،۸۰۰ کیلوگرم بار را دارد؛ اما بسیاری از رانندگان تا ۵،۰۰۰ کیلوگرم از قسمت بار این وانت استفاده می‌کنند.

به گزارش امداد خودرو ۳۵۱۰ – شوک تازه به بازار خودرو ایران قیمت‌گذاری وانت نیسان Z28 دیزلی با رقم ۱۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. این قیمت برای ثبت‌نام‌کنندگان با موعد تحویل دی‌ ۱۳۹۸ منظور خواهد شد. درحالی‌که سهمیه‌بندی بنزین با محدودیت استفاده از کارت سوخت برای وانت نیسان بنزینی، ۳۰۰ لیتر در ماه تعیین شده است، افزایش قیمت مدل دیزلی هم‌زمان با افزایش تقاضا سؤال‌برانگیز است. در سال جاری، سهمیه گازوئیل برای وانت‌های حمل بار مثل نیسان Z28 که با اصطلاح پرمصرف طبقه‌بندی می‌شوند، ۴۰۰ لیتر در ماه خواهد بود. این وضعیت احتمالا قیمت نهایی وانت نیسان دیزلی در بازار آزاد را تا ۱۴۵ میلیون تومان افزایش خواهد داد. گفتنی است نسخه‌ی بنزینی وانت نیسان صفرکیلومتر مدل ۱۳۹۸ با قیمتی درحدود ۸۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =